Global G.A.P. sertifikātu piešķiršana


Kooperatīvās sabiedrības „Mūsmāju Dārzeņi” biedri z/s „Dārzi”, sia „Dimdiņi Agro” un z/s „Galiņi” iegūst GLOBAL G.A.P. sertifikātu.

      2012. gada 29. novembrī Madlienas pagasta, Ogres novada „Pagastmājā” svinīgi tika pasniegti jau otro gadu pēc kārtas starptautiskā standarta Global G.A.P. sertifikāti trijiem KS Mūsmāju Dārzeņi biedriem.   – z/s Galiņi un sia  Dimdiņi Agro un – z/s Dārzi.

     Šīs trīs saimniecības 2011. gadā ir saražojušas aptuveni 70 % no KS Mūsmāju Dārzeņi  kopējā dārzeņu apjoma, kas sastāda vairāk kā 12 000 tonnas dārzeņu un kartupeļu. Apgrozījums 2010. gadā bija 2,8 miljoni, bet 2011. gadā  3,2 miljonus. Kooperatīvā sabiedrība „Mūsmāju Dārzeņi” apgādā ar dārzeņiem gan Latvijas, gan Baltijas veikalu tīklus (Rimi, Maxima, Prisma, Pallink), kā arī vietējās skolas, bērnudārzus.

   Global G.A.P. (Good Agricultural Practice- Laba Lauksaimniecības Prakse)  ir visā pasaulē lietots lauksaimniecības produktu ražošanas procesu standarts, kas ietver kontroli un darbības izvērtējumu pilnīgi visos uzņēmuma darbības posmos, sākot no pamatotas sēklu un stādāmā materiāla izvēles, visiem audzēšanas un apkopšanas etapiem līdz ražas  novākšanai, uzglabāšanai, šķirošanai un fasēšanai – līdz tā kļuvusi par pircēja īpašumu.  Standarta pamata mērķis  ir pārliecināt lauksaimniecības produktu  patērātājus par to, ka pārtika ir ražota saimniecībā, kuras darbības pamatā ir  vidi saudzējošas metodes, tehnoloģijas, kas samazina ķīmisko vielu izmantošanu ražošanā un saimniecības vadītāju atbildība par strādnieku veselību un darba drošību, kā arī dzīvnieku labturības prasības.

 GLOBAL G.A.P. sertifikāts tiek piešķirts uz vienu gadu, jo var nosertificēt tikai konkrētajā sezonā audzēto produkciju. Par cik sertificēta tiek visa saimniecība, tad sertifikāts ir piešķirts visām trijās saimniecībās audzētajām kultūrām – Dimdiņiem Agro –kāpostiem, ziedkāpostiem un ķīnas kāpostiem; Dārziem – bietēm, brokoļiem, romanesko un parastajiem ziedkāpostiem, sarkanajiem un savojas kāpostiem, selerijām, cukini un kabačiem, kolrābjiem,

kartupeļiem, ķirbjiem; Galiņiem – bietēm, kāpostiem, burkāniem, kartupeļiem, zaļumiem(loki, dilles), puraviem, sīpoliem, kāļiem , tomātiem un gurķiem.

   Mēs uzskatām, ka tas ir vēl viens pierādījums, ka Latvija var  saražot preces ar augstāko kvalitāti un garantēt saviem patērētājiem pilnīgu šo preču drošību un veselīgumu.